EPCOS - TDK Electronics B82422A1682J100
Part No.:
B82422A1682J100
Description:
FIXED IND 6.8UH 135MA 2.8OHM SMD
Shipping
B82422A1682J100 Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
135 mA
DC Resistance (DCR):
2.8Ohm Max
Q @ Freq:
27 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)