EPCOS - TDK Electronics B82422A1333J100
Part No.:
B82422A1333J100
Description:
FIXED IND 33UH 105MA 4.5 OHM SMD
Shipping
B82422A1333J100 Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
105 mA
DC Resistance (DCR):
4.5Ohm Max
Q @ Freq:
27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)