EPCOS - TDK Electronics B82422A1223J100
Part No.:
B82422A1223J100
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Description:
FIXED IND 22UH 140MA 2.65OHM SMD
Shipping
B82422A1223J100 Information
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
SIMID
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2.65Ohm Max
Q @ Freq:
27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)