EPCOS - TDK Electronics B82145A1334J000
Part No.:
B82145A1334J000
Description:
FIXED IND 330UH 630MA 1.3 OHM TH
Shipping
B82145A1334J000 Information
Series:
HLBC
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
630 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.472" L (6.50mm x 12.00mm)