EPCOS - TDK Electronics B82144F2823J000
Part No.:
B82144F2823J000
Description:
FIXED IND 82UH 1.4A 0.4OHM TH
Shipping
B82144F2823J000 Information
Series:
LBC
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)