EPCOS - TDK Electronics B82144B1333J000
Part No.:
B82144B1333J000
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Description:
FIXED IND 33UH 1.1A 350 MOHM TH
Shipping
B82144B1333J000 Information
Series:
LBC
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.1 A
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.571" (14.50mm)