EPCOS - TDK Electronics B82144A2103J000
Part No.:
B82144A2103J000
Description:
FIXED IND 10UH 1.4A 220 MOHM TH
Shipping
B82144A2103J000 Information
Series:
LBC
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.4 A
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)