EPCOS - TDK Electronics B82141A1684J000
Part No.:
B82141A1684J000
Description:
FIXED IND 680UH 65MA 22 OHM TH
Shipping
B82141A1684J000 Information
Series:
SBC
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
65 mA
DC Resistance (DCR):
22Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)