EPCOS - TDK Electronics B43455A5157M000
Part No.:
B43455A5157M000
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 450V SCREW CH
Shipping
B43455A5157M000 Information
Series:
B43455
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C