EPCOS - TDK Electronics B43415C8218A000
Part No.:
B43415C8218A000
Description:
CAP ALUM 2100UF 330V SOLDER LUG
Shipping
B43415C8218A000 Information
Series:
B43415
Capacitance:
2100 µF
Tolerance:
-10%, +20%
Voltage - Rated:
330 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max):
2.590" (65.80mm)