EPCOS - TDK Electronics B32778T9256K000
Part No.:
B32778T9256K000
Package:
Radial - 4 Leads
Description:
CAP FILM 25UF 900VDC RAD 4 LEAD
Shipping
B32778T9256K000 Information
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Capacitance:
25 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
900V
ESR (Equivalent Series Resistance):
10.7 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
2.264" L x 1.693" W (57.50mm x 43.00mm)
Height - Seated (Max):
0.945" (24.00mm)
Lead Spacing:
2.067" (52.50mm)