EPCOS - TDK Electronics B32776G8206J000
Part No.:
B32776G8206J000
Package:
Radial - 4 Leads
Description:
CAP FILM 20UF 800VDC RAD 4 LEAD
Shipping
B32776G8206J000 Information
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Capacitance:
20 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
800V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)