EPCOS - TDK Electronics B32776E9256J000
Part No.:
B32776E9256J000
Package:
Radial
Description:
CAP FILM 25UF 5% 900VDC RADIAL
Shipping
B32776E9256J000 Information
Package/Case:
Radial
Capacitance:
25 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
900V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5.9 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)