EPCOS - TDK Electronics B32758G7306K000
Part No.:
B32758G7306K000
Description:
CAP FILM 30UF 10% 550VDC RADIAL
Shipping
B32758G7306K000 Information
Capacitance:
30 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
275V
Voltage Rating - DC:
550V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.6 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Height - Seated (Max):
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing:
2.067" (52.50mm)