EPCOS - TDK Electronics B32758G7226J000
Part No.:
B32758G7226J000
Package:
Radial - 4 Leads
Description:
CAP FILM 22UF 5% 550VDC RADIAL
Shipping
B32758G7226J000 Information
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
275V
Voltage Rating - DC:
550V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.4 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing:
2.067" (52.50mm)