EPCOS - TDK Electronics B32756G7226J000
Part No.:
B32756G7226J000
Description:
CAP FILM 22UF 5% 550VDC RADIAL
Shipping
B32756G7226J000 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
275V
Voltage Rating - DC:
550V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.3 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Height - Seated (Max):
1.890" (48.00mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)