EPCOS - TDK Electronics B32716H0226K000
Part No.:
B32716H0226K000
Package:
Radial
Description:
MKP DC FILTERING - 1000VDC, 22F
Shipping
B32716H0226K000 Information
Package/Case:
Radial
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.4 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Height - Seated (Max):
1.890" (48.00mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)