EPCOS - TDK Electronics B32678G4206K000
Part No.:
B32678G4206K000
Package:
Radial
Description:
CAP FILM 20UF 10% 450VDC RADIAL
Shipping
B32678G4206K000 Information
Package/Case:
Radial
Capacitance:
20 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing:
2.067" (52.50mm)