EPCOS - TDK Electronics B32676G6156K000
Part No.:
B32676G6156K000
Package:
Radial - 4 Leads
Description:
CAP FILM 15UF 10% 630VDC RADIAL
Shipping
B32676G6156K000 Information
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
630V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.654" L x 1.299" W (42.00mm x 33.00mm)
Height - Seated (Max):
1.890" (48.00mm)
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)