EPCOS - TDK Electronics B32656S8155K562
Part No.:
B32656S8155K562
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC SCREW
Shipping
B32656S8155K562 Information
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
450V
Voltage Rating - DC:
850V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.717" L x 1.220" W (43.60mm x 31.00mm)
Height - Seated (Max):
1.043" (26.50mm)
Lead Spacing:
0.866" (22.00mm)