EPCOS - TDK Electronics B32656S8155J561
Part No.:
B32656S8155J561
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 850VDC SCREW
Shipping
B32656S8155J561 Information
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
450V
Voltage Rating - DC:
850V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.717" L x 1.220" W (43.60mm x 31.00mm)
Height - Seated (Max):
1.043" (26.50mm)
Lead Spacing:
1.004" (25.50mm)