EPCOS - TDK Electronics B32656S7684K566
Part No.:
B32656S7684K566
Description:
CAP FILM 0.68UF 1.25KVDC QC TERM
Shipping
B32656S7684K566 Information
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
6 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Height - Seated (Max):
1.555" (39.50mm)
Lead Spacing:
0.945" (24.00mm)