EPCOS - TDK Electronics B32656S7684K562
Part No.:
B32656S7684K562
Description:
CAP FILM 0.68UF 1.25KVDC SCREW
Shipping
B32656S7684K562 Information
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
6 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Lead Spacing:
0.866" (22.00mm)