EPCOS - TDK Electronics B32656S7474K565
Part No.:
B32656S7474K565
Description:
CAP FILM 0.47UF 1.25KVDC QC TERM
Shipping
B32656S7474K565 Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
8.5 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Height - Seated (Max):
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing:
0.866" (22.00mm)