EPCOS - TDK Electronics B32656S7474J564
Part No.:
B32656S7474J564
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 1.25KVDC SCRW
Shipping
B32656S7474J564 Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
8 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Lead Spacing:
0.984" (25.00mm)