EPCOS - TDK Electronics B32656S7105J563
Part No.:
B32656S7105J563
Description:
CAP FILM 1UF 5% 1.25KVDC SCREW
Shipping
B32656S7105J563 Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
5 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing:
2.244" (57.00mm)