EPCOS - TDK Electronics B32656S2104K565
Part No.:
B32656S2104K565
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 2KVDC SCREW
Shipping
B32656S2104K565 Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
800V
Voltage Rating - DC:
2000V (2kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
15 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing:
0.866" (22.00mm)