EPCOS - TDK Electronics B32656S1224K577
Part No.:
B32656S1224K577
Package:
Rectangular Box
Description:
FILM CAP 0.2200UF 10% 1700V- MKP
Shipping
B32656S1224K577 Information
Package/Case:
Rectangular Box
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
750V
Voltage Rating - DC:
1700V (1.7kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
10.5 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max):
1.122" (28.50mm)