EPCOS - TDK Electronics B32526R6226K000
Part No.:
B32526R6226K000
Description:
CAP FILM 22UF 10% 400VDC RADIAL
Shipping
B32526R6226K000 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Dielectric Material:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
1.476" (37.50mm)