AZ5323-01F.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AZ5323-01F |
| Manufacturer | Amazing |
| Package/Case | 0402 (1006 Metric) |
| Series | - |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 4.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Power - Peak Pulse | - |
| Power Line Protection | No |
| Applications | USB |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TC) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | DFN1006P2E |
The following parts include "AZ5323-01F" in Silicon Labs AZ5323-01F.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.