Pulse Electronics AWVF003030152R2M00
Part No.:
AWVF003030152R2M00
Package:
1212 (3030 Metric)
Shipping
AWVF003030152R2M00 Information
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
90mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)