Samtec Inc. AW-54-03-G-D-205-075-A
Part No.:
AW-54-03-G-D-205-075-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Shipping
AW-54-03-G-D-205-075-A Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, AW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
108
Pitch:
0.031" (0.80mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.047" (1.20mm)
Length - Overall Pin:
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.205" (5.200mm)