Samtec Inc. AW-53-03-G-D-210-075-ES-A
Part No.:
AW-53-03-G-D-210-075-ES-A
Description:
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Shipping
AW-53-03-G-D-210-075-ES-A Information
Number of Positions:
106
Pitch:
0.031" (0.80mm)
Row Spacing:
0.047" (1.20mm)
Length - Overall Pin:
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)