Samtec Inc. AW-47-03-G-D-205-075-A
Part No.:
AW-47-03-G-D-205-075-A
Description:
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Shipping
AW-47-03-G-D-205-075-A Information
Number of Positions:
94
Pitch:
0.031" (0.80mm)
Row Spacing:
0.047" (1.20mm)
Length - Overall Pin:
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.205" (5.200mm)