Abracon LLC ASG-D-X-A-100.000MHZ
Part No.:
ASG-D-X-A-100.000MHZ
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Shipping
ASG-D-X-A-100.000MHZ Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASG-D
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±35ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)