Abracon LLC ASFLMPC-100.000MHZ-T3
Part No.:
ASFLMPC-100.000MHZ-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
ASFLMPC-100.000MHZ-T3 Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASFLMP, Pure Silicon™
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
35mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)