Abracon LLC ASEGT-10.000MHZ-GC-T
Part No.:
ASEGT-10.000MHZ-GC-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
ASEGT-10.000MHZ-GC-T Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASEGT
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)