Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ASC666C |
| Manufacturer | Amplifier Solutions Corp. |
| Series | - |
| Package/Case | Module, SMA Connectors |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Frequency | 10MHz ~ 2.5GHz |
| P1dB | 20dB |
| Gain | 20dB |
| Noise Figure | 1dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 6V |
| Current - Supply | 70A |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "ASC666C" in Silicon Labs ASC666C.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.