Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ASC423C |
| Manufacturer | Amplifier Solutions Corp. |
| Series | - |
| Package/Case | Module, SMA Connectors |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Frequency | 10MHz ~ 1GHz |
| P1dB | 30dB |
| Gain | 27dB |
| Noise Figure | 3.5dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 17V |
| Current - Supply | 430mA |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "ASC423C" in Silicon Labs ASC423C.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.