Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ASC310 |
| Manufacturer | Amplifier Solutions Corp. |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Frequency | 800MHz ~ 960MHz |
| P1dB | 40.5dB |
| Gain | 30dBm |
| Noise Figure | 2dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 14V |
| Current - Supply | 2A |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "ASC310" in Silicon Labs ASC310.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.