Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ASC2979C |
| Manufacturer | Amplifier Solutions Corp. |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Technology | - |
| Configuration | - |
| Frequency | 1.7GHz ~ 5.9GHz |
| Gain | 25dB |
| Voltage - Test | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | 3dB |
| Current - Test | - |
| Power - Output | 12dBm |
| Voltage - Rated | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "ASC2979C" in Silicon Labs ASC2979C.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.