Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ASC2860 |
| Manufacturer | Amplifier Solutions Corp. |
| Series | - |
| Package/Case | 4-SMD Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Frequency | 30MHz ~ 500MHz |
| P1dB | 18dBm |
| Gain | 23dB |
| Noise Figure | 1dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 15V |
| Current - Supply | 47mA |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "ASC2860" in Silicon Labs ASC2860.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.