Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ASC2832 |
| Manufacturer | Amplifier Solutions Corp. |
| Series | - |
| Package/Case | SOT-115BA |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Frequency | 1MHz ~ 200MHz |
| P1dB | - |
| Gain | 35.5dB |
| Noise Figure | 4.5dB |
| RF Type | CATV |
| Voltage - Supply | - |
| Current - Supply | 370mA |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | SOT-115BA |
The following parts include "ASC2832" in Silicon Labs ASC2832.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.