ASC2456.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ASC2456 |
| Manufacturer | Amplifier Solutions Corp. |
| Series | - |
| Package/Case | 10-CFlatPack |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Frequency | 10MHz ~ 500MHz |
| P1dB | 23dBm |
| Gain | 16dB |
| Noise Figure | 2.5dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 12V |
| Current - Supply | 200mA |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | 10-CFlatPack |
The following parts include "ASC2456" in Silicon Labs ASC2456.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.