AS-ANT2B-ANN-L1L2-50SMA-00.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AS-ANT2B-ANN-L1L2-50SMA-00 |
| Manufacturer | ARDUSIMPLE |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.223GHz, 1.5825GHz |
| Frequency Range | 1.197GHz ~ 1.249GHz, 1.559GHz ~ 1.606GHz |
| Antenna Type | Module |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 28dB |
| Power - Max | - |
| Features | Cable - 5m |
| Termination | SMA |
| Ingress Protection | IP67 |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Height (Max) | - |
| Applications | GNSS |
The following parts include "AS-ANT2B-ANN-L1L2-50SMA-00" in Silicon Labs AS-ANT2B-ANN-L1L2-50SMA-00.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.