Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AR251575008CCLF |
| Manufacturer | API Technologies Corp |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz |
| Frequency Range | - |
| Antenna Type | Module |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2.1 |
| Return Loss | - |
| Gain | 2dBic |
| Power - Max | - |
| Features | Cable - 254mm |
| Termination | SMA Male (1) |
| Ingress Protection | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Magnetic, Chassis Mount |
| Height (Max) | 0.505" (12.83mm) |
| Applications | - |
The following parts include "AR251575008CCLF" in Silicon Labs AR251575008CCLF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.