Abracon LLC AOCJYA-40.000MHZ-E-SW
Part No.:
AOCJYA-40.000MHZ-E-SW
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 40.0000MHZ SNWV
Shipping
AOCJYA-40.000MHZ-E-SW Information
Series:
AOCJY
Package/Case:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Frequency:
40 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)