Abracon LLC AOCJY2A-100.000MHZ-E
Part No.:
AOCJY2A-100.000MHZ-E
Package:
6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Shipping
AOCJY2A-100.000MHZ-E Information
Series:
AOCJY2
Package/Case:
Packaging:
Tray
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):
0.453" (11.50mm)