Abracon LLC AOCJY1A-10.000MHZ-E-SW
Part No.:
AOCJY1A-10.000MHZ-E-SW
Description:
XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV
Shipping
AOCJY1A-10.000MHZ-E-SW Information
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±200ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.334" (8.48mm)