Abracon LLC AOCJY1A-100.000MHZ-E
Part No.:
AOCJY1A-100.000MHZ-E
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Shipping
AOCJY1A-100.000MHZ-E Information
Series:
AOCJY1
Package/Case:
Packaging:
Tray
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±200ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.334" (8.48mm)